Dzień strażaka

Dnia 4 maja w dniu święta STRAŻY POŻARNEJ przedszkolaki z naszego przedszkola udały się z wizytą i życzeniami do strażaków.

Panowie bardzo uprzejmie nas przyjęli. Pokazali dzieciom sprzęt, który na co dzień używają w pracy, dzieci mogły zmierzyć niektóre elementy stroju, zwiedziliśmy siłownię, salę do ćwiczeń manewrowych, dzieci mogły również użyć węża do gaszenia pożarów. Dzieciom podobało się siedzenie i zwiedzanie wozu strażackiego jak również możliwość włączenia syreny.

Na zakończenie za co bardzo serdecznie dziękujemy, strażacy, którzy nas oprowadzali tego dnia, zrobili dla nas pokaz akcji ratunkowej, czyli zjechali po rurze, szybko się ubrali i wyjechali samochodem. Miało to na celu pokazanie dzieciom jak wygląda moment, gdy strażacy wyruszają na akcje.

Nasze dzieci na zakończenie wizyty podziękowały strażakom za poświecony nam czas i ukazanie pracy strażaka w atrakcyjny sposób i wręczyły prezent (własnoręcznie zrobiony) z okazji ich święta.

Jeszcze raz dziękujemy za miłe przyjęcie dzieci i poświęcony im czas i życzymy wszystkim strażakom nie tylko pracującym w Zielonej Górze i okolicach bezpiecznej pracy.

Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *